Saturday, August 23

Vanarama Conference League

Premier Division: Alfreton v Wrexham, Bristol Rovers v Telford, Chester v Halifax, Dartford v Torquay, Dover Ath v Eastleigh, Gateshead v Grimsby, Lincoln City v Braintree, Macclesfield v Kidderminster, Nuneaton v Barnet, Southport v Altrincham, Welling v Woking.

South Division: Basingstoke Town v Hayes & Yeading, Boreham Wood v Bromley, Chelmsford City v Sutton Utd, Concord Rangers v Eastbourne Borough, Havant & Waterlooville v Staines Town, Maidenhead Utd v Hemel Hempstead Town, St Albans City v Bishop’s Stortford, Wealdstone v Farnborough, Weston-Super-Mare v Gosport Borough, Whitehawk v Ebbsfleet.

Ryman League

Premier Division: Bognor Regis Town v Kingstonian, Canvey Island v Enfield Town, Dulwich Hamlet v Lewes, East Thurrock Utd v Hendon, Hampton & Richmond Borough v Grays Ath, Harrow Borough v Witham Town, Leatherhead v AFC Hornchurch, Leiston v Peacehaven & Telscombe, Maidstone Utd v Bury Town, Margate v Billericay Town, VCD Ath v Metropolitan Police, Wingate & Finchley v Tonbridge Angels.


You may also want to watch:


North Division: Aveley v Chatham Town, Barkingside v Cheshunt, Brentwood Town v Thamesmead Town, Brightlingsea Regent v Heybridge Swifts, Cray Wdrs v Wroxham, Great Wakering Rovers v Harlow Town, Maldon & Tiptree v Romford, Needham Market v Tilbury, Soham Town Rangers v Redbridge, Thurrock v Dereham Town, Waltham Abbey v Burnham Ramblers, Ware v AFC Sudbury.

Friendly: Wingate & Finchley U21 v Arsenal Community.

Most Read

Thurlow Nunn League

Premier Division: Ely City v Hadleigh Utd, FC Clacton v Godmanchester Rovers, Fakenham Town v Haverhill Rovers, Felixstowe & Walton Utd v Walsham le Willows, Gorleston v Mildenhall Town, Ipswich Wdrs v Thetford Town, Newmarket Town v Brantham Ath, Norwich Utd v Whitton Utd, Stanway Rovers v Diss Town, Wivenhoe Town v Kirkley & Pakefield.

First Division: AFC Sudbury Res v King’s Lynn Town Res, Debenham LC v Cornard Utd, Dereham Town Res v Braintree Town Res v Haverhill Borough v Great Yarmouth, Long Melford v Stowmarket Town, March Town Utd v Needham Market, Saffron Walden Town v Leiston Res, Team Bury v Halstead Town, Woodbridge Town v Downham Town.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Bowers & Pitsea, Enfield 1893 v Haringey Borough, FC Romania v Takeley, Greenhouse London v Southend Manor, London Bari v Sporting Bengal Utd, Newham v Hullbridge Sports, Sawbridgeworth Town v Ilford, Tower Hamlets v Clapton, Waltham Forest v Basildon Utd.

Reserves Division: Bowers & Pitsea v Barking, Hullbridge Sports v Canvey Island, Southend Manor v Thurrock, Takeley v Sawbridgeworth Town, Tilbury v Great Wakering Rovers, Tower Hamlets v East Thurrock.

Touchline SIL

Senior Division: Achilles v Leiston St Margarets, Crane Sports v Grundisburgh, Felixstowe Harpers Utd v Claydon, Ipswich Valley Rangers v Capel Plough, Melton St Audrys v Haughley Utd, Wenhaston Utd v Bramford Utd, Westerfield Utd v Stanton.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter