Saturday, August 20

Vanarama National League

Premier Division: Boreham Wood v Chester, Braintree v Aldershot, Bromley v Gateshead, Dover v Barrow, Forest Green v York, Lincoln City v Southport, North Ferriby Utd v Torquay, Solihull Moors v Guiseley, Sutton Utd v Macclesfield, Tranmere v Maidstone Utd, Woking v Dag & Red, Wrexham v Eastleigh.

South Division: Bishop’s Stortford v Bath City, East Thurrock Utd v Gosport Borough, Ebbsfleet v Hemel Hempstead Town, Hampton & Richmond v Truro City, Hungerford Town v Eastbourne Borough, Maidenhead Utd v Chelmsford City, Oxford City v Concord Rangers, Poole Town v Margate, Welling v St Albans City, Weston-Super-Mare v Dartford, Whitehawk v Wealdstone.

Ryman League

Premier Division: Burgess Hill Town v Enfield Town, Canvey Island v Leatherhead, Dulwich Hamlet v Leiston, Grays Ath v Bognor Regis Town, Harrow Borough v Metropolitan Police, Havant & Waterlooville v Folkestone Invicta, Kingstonian v Needham Market, Lowestoft v Tonbridge Angels, Merstham v AFC Sudbury, Staines Town v Billericay Town, Wingate & Finchley v Hendon, Worthing v Harlow Town.


You may also want to watch:


Thurlow Nunn League

Premier Division: Fakenham Town v Mildenhall Town, Hadleigh Utd v Ely City, Haverhill Rovers v Walsham le Willows, Ipswich Wdrs v Great Yarmouth Town.

Most Read

First Division: AFC Sudbury Res v Team Bury, Dereham Town Res v Debenham LC, Diss Town v Braintree Town Res, Holland FC v Downham Town, Leiston Res v Cornard Utd, March Town Utd v Framlingham Town, Needham Market Res v Coggeshall Town, Stowmarket Town v Haverhill Borough, Woodbridge Town v Whitton Utd.

Reserves League: Cornard Utd v Walsham le Willows, Felixstowe & Walton Utd v Witham Town, Long Melford v Woodbridge Town, Newmarket Town v Hadleigh Utd, Whitton Utd v Saffron Walden Town, Wivenhoe Town v Stowmarket Town.

FA Cup: Barking v Stanway Rovers, Cheshunt v Basildon Utd, Eynesbury Rovers v Godmanchester Rovers, Haringey Borough v Barkingside, Ilford v Felixstowe & Walton Utd, Long Melford v Saffron Walden Town, Sawbridgeworth Town v Tower Hamlets, Sporting Bengal Utd v Clapton, Thurrock v Halstead Town, Waltham Forest v Hoddeson Town, Witham Town v Eton Manor.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Wadham Lodge postponed, Ilford v Clapton postponed, London Bari v Waltham Forest postponed, Redbridge v Haringey & Waltham, Southend Manor v Burnham Ramblers,

Touchline SIL

Senior Division: Bramford Utd v Felixstowe Harpers Utd, Capel Plough v Westerfield Utd, Coplestonians v Wenhaston Utd, Grundisburgh v Haughley Utd, Henley Ath v Ipswich Ath, Leiston St Margarets v Achilles, Stanton v Crane Sports (kick offs 2.30pm).

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus