Saturday, March 16

Blue Square Bet

Premier Division: Alfreton Town v Gateshead, Ebbsfleet Utd v Southport, Grimsby v Cambridge Utd, Hereford v Barrow, Hyde v Dartford, Kidderminster v Tamworth, Newport County v Macclesfield, Nuneaton v Lincoln City, Stockport v Braintree Town, Woking v AFC Telford, Wrexham v Luton.

South Division: Basingstoke v Weston-S-Mare, Bath City v Chelmsford, Billericay v Welling, Boreham Wood v Bromley, Dorchester v AFC Hornchurch, Havant and W v Maidenhead Utd, Salisbury v Dover, Staines Town v Hayes & Yeading, Sutton Utd v Farnborough, Tonbridge Angels v Eastbourne Borough. Truro City v Eastleigh.

Ryman League

Premier Division: Bognor Regis Town v Wingate & Finchley, Canvey Island v Metropolitan Police, Carshalton Ath v Harrow Borough, Cray Wdrs v Lewes, Enfield Town v Margate, Hastings Utd v Leiston, Hendon v East Thurrock Utd, Kingstonian v Bury town, Lowestoft Town v Hampton & Richmond Borough, Thurrock v Whitehawk, Wealdstone v Concord.


You may also want to watch:


Division One North: Cheshunt v Heybridge Swifts, Grays Ath v Potters Bar Town, Ilford v Witham Town, Maldon & Tiptree v Romford, Needham Market v Aveley, Redbridge v Ware, Thamesmead Town v AFC Sudbury.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: CRC v Dereham Town, Ely City v Norwich Utd, FC Clacton v Wivenhoe Town, Gorleston v Hadleigh Utd, Kirkley & pakefield v Diss Town, Stanway Rovers v Gocmanchester Rovers, Thetford Town v Brantham Ath, Walsham le Willows v Mildenhall Town, Wisbech Town v Felixstowe & Walton Utd, Woodbridge Town v Haverhill Rovers.

First Division: Braintree Town Res v Brightlingsea Regent, Cambridge University Press v Ipswich Wdrs, Cornard Utd v Debenham LC, Great Yarmouth Town v Whitton Utd, Long Melford v Halstead Town, March Town Utd v Saffron Walden Town, Newmarket Town v Downham Town, Team Bury v Fakenham Town.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Brightlingsea Regent v Needham Market, Heybridge Swifts v Dereham Town, Leiston v Lowestoft Town, Witham Town v Maldon & Tiptree.

First Division: AFC Sudbury v Woodbrdge Town, Diss Town v Newmarket Town, Felixstowe & Walton Utd v Long Melford, Hadleigh Utd v Saffron Walden Town, Halstead Town v Brantham Ath, Ipswich Wdrs v Stowmarket Town, Whitton Utd v Walsham le Willows.

Essex Senior League

Premier Division: Basildon Utd v Southend Manor, Bowers & Pisea v Barking, London APEA v Burnham Ramblers, Enfield 1893 v Haringey & Waltham, Gt Wakering Rovers v Clapton, Hullbridge Sports v Sawbridgeworth Tn, London Bari v Stansted, Sporting Bengal Utd v Eton Manor, Takeley v Bethnal Green Utd.

Reserve Division East: Stansted v Burnham Ramblers, E Thurock Utd v Tilbury, Thurrock v Bowers & Pitsea.

Reserve Division West: Barking v Waltham Abbey, Sawbridgeworth Tn v Bethnal Green Utd.

Touchline SIL

Senior Division: East Bergholt Utd v Ipswich Ath, Haughley Utd v Capel Plough, Ipswich Valley Rgs v Stanton, Leiston St Margarets v Coplestonians.

Division One: AFC Crowley v Trimley Red Devils, Bramford Utd v Saxmundham Sports, Henley Ath v Wenhaston Utd, Mendlesham v Framlingham Town , Sporting 87 v Cockfield Utd, St Johns v BT Trimley.

Intermediate Division A: Coplestonians v Ransomes Sports, East Bergholt Utd v Henley Ath (at Gainsborough Sports Centre), Grundisburgh Res v Haughley Utd Res, Ipswich Ath Res v Ipswich Valley Rgs, Old Newton Utd Res v Crane Sports Res, Wenhaston Utd Res v Capel Plough Res.

Intermediate Division B: Cockfield Utd v Sporting 87, Framlingham Town v Ipswich Exiles, Saxmundham Sports v Leiston St Margarets, Stanton Res v BT Trimley, Westerfield Utd v Felixstowe Utd (2.30pm), Wickham Market v Mendlesham Res.

Division Two: AFC Hoxne v Stowupland Falcons, Parkside Utd v Bildeston Rgs, Salvation Army v Benhall St Mary, Sproughton Sports v Somersham, Stonham Aspal v Waterside.

Division Three: Cedars Park v Coddenham, Elmswell v Coplestonians A, Great Blakenham v Bartons, Halesworth Town v Walsham Le Willows A, Willis v Stonham Aspal Res.

Division Four: Benhall St Mary Res v Witnesham Wasps, Bramford Road Old Boys Res v Felixstowe Harpers, Claydon Res v Adhara, Sizewell Associates v Cedars Park Res, St Clements Hospital v AFC Hoxne Res, Stradbroke Utd v Ufford Sports.

Division Five: Aldeburgh Town Res v Sproughton Utd, Somersham Res v St Johns Res, Stowupland Falcons Res v Woolverstone Utd, Waterside Res v Kesgrave Kestrels, Witnesham Wasps Res v Coddenham Res.

Division Six: Bacton Utd 89 A v Elmswell Res, Bildeston Rgs Res v Halesworth Town Res, Chantry Grasshoppers v AFC Titans, Kesgrave Kestrels Res v Stowupland Falcons A, Old Newton Utd A v Willis Res, Tattingstone Utd Res v Sproughton Sports Res.

Bob Coleman Cup

Quarter finals: Achilles v Wickham Market, Claydon v Grundisburgh, Melton St Audrys v Felixstowe Utd, Westerfield Utd v Crane Sports (2.30pm).

Gipping Press Cup

Semi final: Trimley Red Devils Res v Achilles Res.

Prokit UK Essex Olympian League

Essex Junior Cup Semi-final: White Ensign v Rayleigh Town.

Premier Division: Buckhurst Hill v M & B Club (1.30pm), Harold Hill v Frenford Senior (1.30pm), Harold Wood Ath v Aldborough Ath (1.30pm), Hutton v White Ensign (1.30pm). Manford Way v Southminster St. Leonards, Rayleigh Town v Hannakins Farm, Westhamians v Kelvedon Hatch.

Senior Division One: Benfleet v Newbury Forest, Galleywood v Bishops Stortford Swifts, Herongate Ath v Canning Town, Runwell Hospital v Old Southendian, Springfield v Old Chelmsfordians, Wadham Lodge v Ongar Town.

Senior Division Two: Castle Utd v Burnham Ramblers Res, Lakeside v Leytonstone Utd, Leigh Ramblers v Epping, Roydon v Old Barkabbeyans, Ryan F.C. v Newham Utd, Upminster v Broomfield.

Senior Division Three: Basildon Town v Sungate, Chingford Ath v Ramsden Scotia, Debden Sports v Shenfield AFC, LOASS v Forest Utd, Stambridge Utd v Writtle, Toby v Catholic Utd.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter