Saturday, September 5

BLUE SQUAREPremier: Barrow v Rushden & Diamonds, Cambridge Utd v Forest Green Rovers, Chester City v Histon, Ebbsfleet Utd v Oxford Utd, Gateshead v Hayes & Yeading Utd, Grays Ath v Mansfield Town, Kettering Town v Altrincham, Kidderminster Harriers v Eastbourne Borough, Salisbury City v Luton Town, Stevenage Borough v Wrexham, Tamworth v AFC Wimbledon, York City v Crawley Town.

BLUE SQUARE

Premier: Barrow v Rushden & Diamonds, Cambridge Utd v Forest Green Rovers, Chester City v Histon, Ebbsfleet Utd v Oxford Utd, Gateshead v Hayes & Yeading Utd, Grays Ath v Mansfield Town, Kettering Town v Altrincham, Kidderminster Harriers v Eastbourne Borough, Salisbury City v Luton Town, Stevenage Borough v Wrexham, Tamworth v AFC Wimbledon, York City v Crawley Town.

South: Bishop's Stortford v Bath City, Chelmsford City v St Albans City, Eastleigh v Staines Town, Hampton & Richmond Boro v Woking, Havant and Waterlooville v Dover Ath, Lewes v Basingstoke Town, Maidenhead Utd v Thurrock, Welling Utd v Newport County, Weston-Super-Mare v Braintree Town, Weymouth v Bromley, Worcester City v Dorchester Town.

RYMAN LEAGUE


You may also want to watch:


Premier Division; Ashford Town v Margate, Aveley v Wealdstone, Billericay Town v Tooting & Mitcham Utd, Bognor Regis Town v AFC Hornchurch, Cray Wdrs v Canvey Island, Dartford v Hendon, Harrow Borough v Hastings Utd, Horsham v Carshalton Ath, Kingstonian v Waltham Abbey, Maidstone Utd v Tonbridge Angels, Sutton Utd v Boreham Wood.

Division One North: Brentwood Town v Leyton, Concord Rgs v Cheshunt, East Thurrock Utd v Romford, Enfield Town v Potters Bar Town, Lowestoft Town v Northwood, Maldon Town v Tilbury, Redbridge v Heybridge Swifts, Thamesmead Town v Ilford, Waltham Forest v Harlow Town, Ware v Gt Wakering Rovers, Wingate & Finchley v VCD Ath.

Most Read

THE ZAMARETTO LEAGUE

Division One Midlands: AFC Sudbury v Burnham, Arlesey Town v Bromsgrove Rovers, Aylesbury Utd v Atherstone Town, Bedworth Utd v Rothwell Town, Bury Town v Beaconsfield SYCOB, Chesham Utd v Sutton Coldfield Town, Marlow v Leighton Town, Romulus v Soham Town Rgs, Slough Town v Biggleswade Town, Stourport Swifts v Hitchin Town, Woodford Utd v Barton Rovers.

RIDGEONS LEAGUE

Premier Division: Dereham Town v Debenham LC, Hadleigh Utd v Kirkley & Pakefield, Histon Res v Norwich Utd, King's Lynn Res v Needham Market, Stanway Rovers v Leiston, Wisbech Town v Walsham le Willows, Wroxham v Felixstowe & Walton Utd.

Division One: Diss Town v Fakenham Town, Downham Town v Whitton Utd, Gorleston v Brantham Ath, Long Melford v Stowmarket Town.

FA VASE

First Qualifying Round: Baldock Town Letchworth v Wivenhoe Town, Ely City v Cornard Utd, Godmanchester Rovers v Rothwell Corinthians, Harwich & Parkeston v Halstead Town, Haverhill Rovers v Swaffham Town, Saffron Walden Town v Hanwell Town, Sileby Rgs v March Town Utd, Woodbridge Town v Gt Yarmouth Town, Ampthill Town v Bethnal Green Utd, Buckingham Town v Barking, Clapton v Hoddesdon Town, Hullbridge Sports v Hertford Town, Leverstock Green v Howers & Pitsea, Mauritius Sports Ass v Eton Manor, Erith Town v Canning Town.

ESSEX & SUFFOLK BORDER LEAGUE

Premier Division: Dedham Old Boys v Alresford Colne Rgs, Gas Recreation v University of Essex, Gt Bentley v Tiptree Jobserve, Lt Oakley v Brightlingsea Regent, Mersea Island v Earls Colne, Weeley Ath v Hatfield Peverel, West Bergholt v Holland FC, White Notley v Hedinghams Utd.

Division One: Boxted Lodgers v Gosfield Utd, Bradfield Rovers v Bures Utd, Clare Town v Rowhedge, Foxash Social v Wormingford Wdrs, Gt Bradfords v Clacton Utd, Kirby Ath v Lawford Lads, Sudbury Ath v Coggeshall Town, West Clacton v Glemsford & Cavendish.

Reserve Premier Division: Alresford v Earls Colne, Brightlingsea Regent v White Notley, Bures Utd Res v West Bergholt Res, Coggeshall Town v Clare Town Res, Holland FC v Dedham Old Boys, University of Essex v Lt Oakley Res.

Reserve Division One: Glemsford & Cavendish v Foxash Social, Gosfield Utd v Gt Bradfords Res, Hatfield Peverel v Mersea Island, Lawford Lads v Kirby Ath, Tiptree Jobserve v Boxted Lodgers, Wormingford v Weeley Ath.

ESSEX SENIOR LEAGUE

League: Basildon Utd v Sawbridgeworth Town, Burnham Ramblers v Tiptree Utd, Stansted v Witham Town, Southend Manor v Enfield 1893.

KINGSLEY HEALTHCARE SIL

Senior Division: Achilles v Westerfield Utd, Coplestonians v Woodbridge Ath, Crane Sports v Grundisburgh, East Bergholt Utd v Felixstowe Utd, Framingham Town v Ipswich Ath, Leiston St Margarets v Capel Plough, Melton St Audry's v Old Newton Utd.

Division One: BT Trimley v Halesworth Town, Haughley Utd v St Johns, Saxmundham Sports v Cockfield Utd, Stonham Aspal v St Edmunds 65, Thurston v Stanton, Wickham Market v Mendlesham.

Intermediate Division A: Achilles v Crane Sports, Capel Plough v Coplestonians, Stanton v East Bergholt Utd, Westerfield Utd v St Johns.

Intermediate Division B; Bramford Road OB v Felixstowe Utd, BT Trimley v Leiston St Margarets, Cockfield Utd v Saxmundham Sports, Framingham Town v Thurston, Mendlesham v Wickham Market, St Edmunds 65 v Stonham Aspal.

Division Two: Bacton Utd 89 v Ipswich Exiles, Bramford Utd v Elmswell, Parkside Utd v Henley Ath, Salvation Army v AFC Hoxne, Somersham v Willis, Sporting 87 v Stradbroke Utd v Trimley Red Devils v Claydon.

Division Three: AFC Brickmakers v Benhall St Mary, AFC Crowley v Coplestonains A, Albion Mills v Sizewell Associates, Bildeston Rgs v Woolversotne Utd, Gt Blakenham v Tacket Street BBOB, Ipswich Exiles v Sproughton Sports, Ufford Sports v Waterside.

Division Four: Aldeburgh Town v Sporting 87 Res, Claydon Res v Stonham Aspal A, Henley Ath Res v Coddenham, Tattingstone Utd v Bacton Utd 89 Res, Walsham Le Willows A v St Clements Hospital, Woolverstone Utd Res v Salvation Army Res.

Division Five: AFC Hoxne Res v Coddenham Res, Benhall St Mary Res v East Bergholt Utd A, Dennington Utd v Somersham Res, Elmswell Res v Bramford Utd Res, Old Newton Utd A v AFC Titans, Sizewell Associates Res v Albion Mills Res.

Division Six: Cedars Park v Trimley Red Devisl Res, Felixstowe Harpers v Stradbroke Utd Res, Halesworth Town Res v AFC Crowley Res, Ipswich Rovers v Shotley, Needham Market Vets v Westerfield Utd A, Sproughton Sports Res v Aldeburgh Town Res.

Suffolk Senior Reserve Cup First Round: Grundisburgh v Melton St Audry's, Ipswich Ath v Newmarket Town, Lakenheath v Ransomes Sports, Mildenhall Town v Woodbridge Ath, Old Newton Utd v Cornard Utd, Stowupland Falcons v Long Melford.

LFC INSURANCE GROUP ESSEX OLYMPIAN LEAGUE

Reserve Challenge Cup: Harold Wood Ath v M & B Club.

Premier Division: Faces FC v Westhamians, Kelvedon Hatch v Epping, Rayleigh Town v Galleywood.

Senior Division One: Buckhurst Hill v Shell Club Corringham, M & B Club v Lakeside, Sandon Royals v Hannakins Farm, Southminster St Leonards v Bishops Stortford Swifts.

Senior Division Two: Old Chelmsfordians v Leytonstone Utd, Romford Res v Herongate Ath, Roydon v Burnham Ramblers Reserve, Runwell Hospital v Broomfield, Sawbridgeworth Town Res v Maldon St Marys.

Senior Division Three: Debden Sports v Wadham Lodge, Ramsden v Basildon Town, Shenfield AFC v Cranes Utd, Springfield v Barnston, Upminster v Writtle.

Reserve Division One: Bishops Stortford Swifts v Manford Way, Epping v White Ensign, Frenford Senior v Kelvedon Hatch, Mountnessing Boca v Faces FC.

Reserve Division One: Barnston AFC v Runwell Hospital, Benfleet v Ramsden, Buckhurst Hill v Leigh Ramblers, Hannakins Farm v Hutton.

Reserve Division Three: Basildon Town v Springfield, Lakeside v Sandon Royals, Leytonstone Utd v Upminster, Maldon St Marys v Shenfield AFC, Ryan FC v Writtle, Sungate v Southminster St Leonards.

ST EDMUNDSBURY LEAGUE

(Kick offs 2pm):

Division One: Barons v Bartons, Ixworth Pykkerell v Haughley Utd, Lawshall Swan v CAS, Priors Inn v Bushel, Westbury Utd v Barrow.

Division Two: Bacton Utd v Black Boy (Sat), Pakenham Fox v Mildenhall Utd, RF Saints v Garboldisham, Sporting 87 A v Elephant & Castle, Tollgate Inn v Bury Rovers, Wickhambrook v Beck Row.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus