Sunday, April 17

Anglia Access Veterans’ League

League Cup Semi-Finals: Kirkley & Pakefield 3 Norwich Trafford 3 aet (Norwich Trafford won 2-4 on pens), Stowupland Falcons 4 Woodbridge Town 0.

League Shield semi-finals: Solebay 2 Coddenham 0, White Horse Seltic 1 Wickham Market 1 aet (White Horse Seltic won 4-3 on pens).

Seniors Cup: Cromer Crab 0 Kings Arms Crusaders 3.

Division Two (Central): Beccles Caxton 3 Kirkley & Pakefield Res 3.


You may also want to watch:


Division Two (South): FC Fore Hamlet 3 Kesgrave Ath 3.

Division Four (Central): DeepOcean 2 Mutford & Wrentham 2.

Most Read

Braintree and North Essex Sunday League

Second Division Cup Final: Old Bramstonians 1 CFC Shalford Res 0.

Neil Horrocks Memorial Trophy Quarter Final: Onley Arms Res 1 Braintree Sporting 8.

Premier Division: Argos Utd 4 CFC Shalford 1, Essex Cricketers 1 S C Crittall 1, Panfield Bell Rovers 0 Rayne 0.

Division One: Bridgelink 3 Bocking & Vipers Social 2.

Division Two: Essex Police 5 Bocking & Vipers Social Res 1, Mitre Utd 1 Onley Arms 1.

Division Three: Sporting 77 Res 1 Braintree Town SC FC 4, Witham Phoenix 1 Red Lion Sports 3.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Gillott Trophy Final: Old Chelmsfordians Res 1 M & G 0.

Coward Cup Semi-Final: Infield 0 Dutch 2.

League

Premier Division: Old Chelmsfordians 5 Daen Ingas 7, Priory Sports 1 Heybridge Social 2, RE Social 0 Gallow Utd 0, Gallow Utd 1 RE Social 3.

Division One: Great Baddow 2 Little Waltham 4, Red Lion (Springfield) 0 South Woodham 6.

Division Two: Norton 0 Marconi Leisure 2, Redstones 4 Woodham Radars 2.

Division Three: Broomfield Res 1 Little Baddow 4, Springfield Utd 1 Writtle 2.

Division Four: Chelmer Wdrs 6 Woodham Radars Res 2, Howbridge Swifts Res 2 Carpenters Arms 2, Marconi Leisure Res 1 Old Chelmsfordians A 4, William De Ferrers Res 2 E2v Mannex 4, Woodham Ath Res 7 Springfield 1.

Essex County Women’s League

League Cup Semi Final: Chelmsford City Res 1 Assandun Vikings 1 aet (Chelmsford won 3-1 on pens).

Premier Division: East Thurrock Utd 2 Barking Res 3, Hawkwell Athletic 3 Saffron Walden Town 2, Runwell Hospital 3 Beacon Hill Rovers 0.

Division One: Billericay Town Res 2 C&K Basildon Res 3, Shrimperzone 0 Tigers 3.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter