Sunday, December 21

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT SUNDAY LEAGUEOpen Cup: BS Celtic 2 Rattlesden 2, Horringer 1 Westbury 0, Eagle 90 6 Cock Inn 2, Euston 3 Moreton Hall 4, Howards 2 Atec 1, Ixworth 5 Bury Bowl 0, Rickinghall 1 Elmswell Taverners 4, Tostock 5 Abbotts 07 2.

FLARE RECRUITMENT

Premier Division: AFC Woodbridge 0 Ferryboat 1, Kelsale SC 0 Whitton Maypole 88 5.

Mike Boughey One: Playford 2 Franco's 2.

Russell Morphew One: Alderton 0 Kesgrave Ath 1, Ipswich Hospitals 0 Norbridge 4.


You may also want to watch:


Mike Boughey Two: Lions Head Ath 1 Chantry Phoenix 5.

Russell Morphew Two: Kirby Street CC 3 Taydal 5, Worlingworth 1 Taverners Res 3.

Most Read

Mike Boughey Three: Wetherden 08 1 Claydon 07 2.

Russell Morphew Three: Riverside 2 Copdock Exiles 3, GB Glasswells 3 Bramford Angel 2, Felixstowe Ath 03 4 The Royal Oak 1, Sizewell Sports & Social 8 Northam Celtic 2.

Mike Boughey Four: Capel Plough A 4 AFC Holbrook 1, Real Orford 9 The Old Times 3.

Russell Morphew Four: Trinity 4 Stonham Ath 6.

Russell Morphew Five: FC Adhara 2 Westbourne Warriors Res 0, Kesgrave Penguins 7 Ipswich Rgs 1, Red Hawk Rgs 1 Queens 2, Claydon Greyhound 5 Chantry Rgs Res 2.

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT SUNDAY LEAGUE

Open Cup: BS Celtic 2 Rattlesden 2, Horringer 1 Westbury 0, Eagle 90 6 Cock Inn 2, Euston 3 Moreton Hall 4, Howards 2 Atec 1, Ixworth 5 Bury Bowl 0, Rickinghall 1 Elmswell Taverners 4, Tostock 5 Abbotts 07 2.

Division One: The Bennetts v Bardwell Wasps postponed.

Division Two: Mildenhall Tigers 1 Kennett & Kentford 6, Sealey Vikings 4 Tuddenham 08 4.

Division Three: Great Barton 0 Risby Crown & Castle 1, Mildenhall Ath 4 Rougham Lions 4.

Division Four: Chedburgh 7 Badwell Ash 4.

Suffolk Sunday Cup: Brantham 4 Bardwell Wasps 3.

POPE & SMITH CHELMSFORD SUNDAY LEAGUE

Coward Cup Second Round: Great Baddow Kings Head 0 Daen Ingas 2, Woodham Ath 3 Chelmer Village Ath 0, Norton 1 Hatfield Swan Inn 2, Old Chelmsfordians 3 Maldon Saints 1.

Division Two League Cup Second Round: Fyfield Lion 1 Broomfield 4.

Division Four League Cup Second Round: Writtle Res v Marconi Leisure postponed, Margaretting S&S Club Res 5 Tower Hill 1,Springfield 1 Little Baddow 4, Carpenters Arms 5 Old Chelmsfordians Res 1.

League

Division One: Directa Hotspur 1 Infield 1, Great Baddow v Gallow Utd postponed, Howbridge Swifts 3 Woodham Radars 1, Ongar Utd 0 Brookhouse 0.

Division Two: Galleywood 1 Chelmsford Social 1, Railway Tavern 4 Justin Sims Seabrights 0, Writtle Manor 2 Priory Sports Res 2.

Division Three: Fennlands Utd v Terling Social postponed, Springfield Rouge 1 Broomfield Res 2 (abandoned after 50 minutes), Springfield Utd 1 Redstones 4.

Division Four: Brookhouse Res 4 E2v Mannex 1.

Essex Sunday Premier Cup Third Round: Writtle 5 Shell (Sunday) 0, William De Ferrers 1 Utd Ockendon MS 7, Parndon Royals 5 Heybridge Social 1.

ESSEX COUNTY WOMENS LEAGUE

League Cup Second Round: C&K Basildon Res 1 C&K Basildon 7, Great Berry 2 Saffron Walden Town 3, Hawkwell Ath 1 Hannakins 16.

ESSEX COUNTY GIRLS LEAGUE

Under 14

B Division: Chelmsford City 2 Island Girls 1.

Under 12

B Division: Hutton 8 Burnham Ramblers 0, Redbridge North 5 Redbridge South 3, Hawkwell Ath 0 Island Girls 1.

Under 11

Eastern Division: Gallow Utd 1 Brentwood Town 3.

CHELMSFORD YOUTH LEAGUE

Under 12

Division Three: Galleywood 5, Meadow Youth 0.

Under 13

County Cup: Brentwood Sports 5 XcelA 1.

Under 15

County Cup: Lt Oakley 0, Romford Borough Youth 2, Writtle 1 Ilford 5, Hannakins Farm 0 Chelmsford 2.

Under 16

Knockout Cup: Wilvale 2 Hartswood 1.

Under 18

County Cup: Billericay 0 AFC Hornchurch 5, Hullbridge 7, Barnston 1.

Under 21

Division One: Oval 2 Southern Park Colts 4, County Park A 0 Heath Park 3, Upsford 4 Barn Sports 3, Giffordside 2 County Park B 1, Great Danes 0 Little Thurrock Dynamos 4.

IPSWICH & SUFFOLK YOUTH LEAGUE

Under Nine

Division One: Achilles A 6 Thetford Ind 2, Bury Town v Stowupland Falcons postponed, Stow Town A 1 Tuddenham 3.

Division Two: Ipswich Val Rgs B 2 Stanton A 2, Mendlesham 4 Needham Mkt Phoenix B 3, Stanton B 0 Stow Town B 9.

Under 10

Division One: Brandon Lads 3 CFC Bury 1, Elmswell A 0 Mildenhall Town 4, Moreton Hall A 0 Woodbridge Town 5.

Division Two: Achilles v Bury Town B postponed, Ipswich Val Rgs 3 East Bergholt 8, St Johns 2 Walsham Le Willows 1, Stow Town A 4 Bury Rgs 1, Stowupland Falcons B 0 Needham Mkt Phoenix 2.

Under 11

Division One: Elmswell 0 Bury Tigers 5, Stow Town 1 Bury Town 1, Stowupland Falcons v Thurston postponed.

Division Two: Ipswich Val Rgs A 2 Ipswich Val Rgs B 2, Moreton Hall v Needham Mkt Phoenix A postponed, Walsham Le Willows 2 Tollgate 1.

Under 12

Division One: Achilles v Bury Town postponed, Hadleigh Utd 1 Bury Town C 3, Thurston 6 Bulldogs 0, Woodbridge Town 5 Thetford Ind 0.

Division Two: Barons 6 Chantry Grasshoppers 5, Bury Town A 4 Stowupland Falcons 3, Honington Foxes 3 Somersham 2, Woolpit 5 Walsham Le Willows 1.

Under 13

Division One: Bury Town A 0 Hurricanes 4, Honington Foxes 3 Mildenhall Utd 1, Ipswich Exiles A v Moreton Hall A postponed.

Division Two: Barrow 5 Achilles 0, Elmswell 1 5 Ipswich Eagles 5, Moreton Hall B 1 Ipswich Exiles B 18, Tollgate 0 Stowupland Falcons B 2.

Under 14

Division One: Thetford Ind 8 Bury Rgs 0, Whitton SC 6 CFC Bury A 4.

Division Two: Bury Town A v Bury Town B postponed, Stow Town A 5 Holbrook Hornets 5.

Under 15

Division One: CFC Bury A 0 Bury Town B 5, Gt Whelnetham v Elmsett Ath postponed, Ipswich Blades v Stow Town postponed, Needham Mkt Phoenix 0 Thetford Ind 3.

Division Two: Bury Town A 0 CFC Bury B 10, Walsham le Willows 5 GW Wdrs 3, Woodland Colts 0 Stowupland Falcons 3.

Under 16

Division One: HLA Castle Camps 5 Hadleigh Utd 1, Moreton Hall 1 Cockfield Utd 6, Needham Mkt Phoenix v Woodbridge Town B postponed, Wetherden 3 Ipswich Warriors 3, Woodbridge Town A v Bury Town postponed.

Under 18

Division One: Abbeygate 2 Stowupland Falcons 0, Scole Lads 5 Trimley Red Devils 1, Walsham le Willows 2 Felixstowe & Walton 4.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter