Sunday, March 16

Ryman League

The Ryman Veterans Cup 13-14

Quarter Finals: Leiston v Kingstonian (2pm), Middlesex Wdrs v Three Bridges (at Maidstone Utd).

Essex County Women’s League

League Cup Second Round: Assandun Vikings v Island (new fixture).


You may also want to watch:


Premier Division: Billericay Town Res v Southendian Ladies, Hutton Res v Beacon Hill Rovers, Lawford v Lt Thurrock Dynamos.

Division One: Tigers v Takeley, Walden v Walthamstow Eagles.

Most Read

Division Two: Lt Thurrock Dynamos Reserves v Redbridge, Valley Green v Writtle (new fixture).

Tiptree & District Charity Cup Semi Final: Chelmsford City v Silver End Utd.

Braintree & North Essex Sunday League

Charlie Turnbull Memorial Trophy Fourth Round: Beaumont Wdrs v George.

Premier Division: S C Crittall v Rayne, Western Arms v CFC Shalford.

First Division: Beacon Hill Social Sunday 1st v CFC Shalford Res, Old Bramstonians v Cressing, Silver End Social v Titan Utd, Sporting 77 v Bocking Social

Second Division: Frontline v Bocking Social Res, Terling Villa v Braintree Town SC FC, Witham Phoenix v Valley Green.

Second Division Cup Semi-Final: Witham Galacticos v Panfield Bell.

Third Division: New Street Saints v Onley Arms, Panfield Bell Res v S C Kelvedon, Valley Green Res v Witham Nomads.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Coward Cup Second Round: Priory Sports v Infield.

Coward Cup Third Round: Bromfords Reunion v Heybridge Social, Margaretting S&S Club v Old Chelmsfordians.

Gillott Trophy Second Round: Queens Park (Hannakins) v Chelmer Wdrs.

Division One League Cup Semi Final: Woodham Ath v Writtle Manor.

League

Premier Division: Broomfield v Highfield Victoria, Hatfield Swan Inn v Daen Ingas.

Division One: Marconi Leisure v Howbridge Swifts, Southminster & Norton v Walnut Tree, William De Ferrers v Little Baddow.

Division Two: Brookhouse v Rivermead, Great Baddow v Woodham Ath Res (DH), M & G v PSV Billericay, Ongar Utd v Redstones (DH), Springfield v Bicknacre.

Division Three: Old Chelmsfordians Res v Priory Sports Res, William De Ferrers Res v Woodham Radars, Writtle Manor Res v Broomfield Res.

Division Four: Blackwater v Mannex MR (DH), Compasses v Daen Ingas Res (DH) Tulip Springfield v Hatfield Swan Inn Res, Wilvale Rgs v Marconi Leisure Res, Woodham Radars Res v Margaretting S&S Club Res.

Essex Sunday Junior Trophy Semi Final: AFC Colchester v Hanningfield.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus