Sunday, October 28

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Division Four League Cup First Round: Daen Ingas Res v E2v Mannex.

Premier Division: Baddow Spartak v Heybridge Social, Daen Ingas v Broomfield, Priory Sports v Hatfield Swan Inn.

Division One: Goldhanger Argyle v Infield, Runwell & Bromfords Rn v Gallow Utd, Walnut Tree v Red Lion (Springfield), Woodham Ath v Norton.

Division Two: Athletico Billericay v Redstones, Little Baddow v Woodham Radars.


You may also want to watch:


Division Three: Broomfield Res v Priory Sports Res, Margaretting S&S Club v Woodham Radars Res.

Division Four: Carpenters Arms v Queens Park (Hannakins), Marconi Leisure Res v William De Ferrers Res, Woodham Radars A v Margaretting S&S Club Res.

Most Read

ECFA Sunday Premier Cup Second Round: Crescent Rovers v Highfield Victoria.

ECFA Sunday Junior Cup Second Round: Old Chelmsfordians v Recreativo Romford, New Basildon Revolution v Brookhouse, Great Baddow v Romford Royal, Maldon & Tiptree Ath v Marconi Leisure, Howbridge Swifts v Beaumont Wanderers.

ECFA Sunday Junior Trophy Second Round: Writtle Manor v Aveley U21, Springfield v JG Chingford, Ongar Utd Res v Eyehurst Eagles, Lansdowne Rangers v Chelmer Wanderers, New Angel Bradford Street v Old Chelmsfordians Res, Howbridge Swifts Res v CFC Shalford A.

Braintree & North Essex Sunday League

Essex Junior Cup Second Round: Lindsey CA v Cressing, Notley v Leigh Utd, Howbridge Swifts v Beaumont Wanderers.

Essex Junior Trophy Second Round: Witham Galacticos v Hatfield Heath Res, Bell Utd v AFC Colchester, Braintree Town Supporters v FC Flare Res, Loughton Town v Notley Res, New Angel Bradford Street v Old Chelmsfordians II, Howbridge Swifts Res v CFC Shalford A, Sporting 77 v Becontree Soccer.

Premier Division: Braintree Old Boys v Essex Police, George FC v Rayne, Essex Cricketers v SC Crittall, Western Arms v CFC Shalford.

First Division: Bocking Social v CFC Shalford Res, Super Shooters v Old Bramstonians, Zizou v Beckers Green.

Second Division: Braintree Sporting v Tolleshunt Knight Eagles, Frontline v Braintree Sporting.

Third Division: Great Bardfield v New Street Saints, Terling Villa v Sporting 77 Res, Valley Green v SC Kelvedon.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter