Sunday, October 12

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT LEAGUESuffolk FA Sunday Shield: Horringer v Lakenheath Casuals.Suffolk FA Sunday Trophy: Rougham Lions v Ixworth.

LICENSED TRADES LEAGUE

Premier Division: GLC Utd v Ipswich Thistle, Kitcheners v Northgate, Ipswich Postals v Brantham, Man On The Moon v Shotley Rose.

Division One: Ipswich Thistle Res v Kitchener Res, Shotley Rose Res v Rosary, Ipswich Magpies v Kesgrave Exiles, Clapgate Lane CC v Mendlesham, Stow Queens Head v John Bull Exiles.

Division Two: Bramford Cock v Red Star, Brewers Arms v Ship Launch, Real Shepherd & Dog v Pickerell, Chantry Ath v Stow

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT LEAGUE

Suffolk FA Sunday Shield: Horringer v Lakenheath Casuals.

Most Read

Suffolk FA Sunday Trophy: Rougham Lions v Ixworth.

West Suffolk Motor Factors Open Cup: Sealey Vikings v Euston, Abbotts v Mildenhall Tigers, Bardwell v Great Barton, Buxhall v Moreton Hall, Tuddenham v Howards, Rickinghall v Mildenhall High Town, Flempton Greyhound v BS Celtic, Atec v Risby, Chedburgh v Elmswell, Rattlesden v Mildenhall Ath, Thurston v Cock Inn, Bury Bowl v Athletic Moreton Hall.

POPE & SMITH CHELMSFORD SUNDAY LEAGUE

Premier Division: Hatfield Swan Inn v Priory Sports, Heybridge Social v Maldon Saints, Little Waltham v Highfield Victoria, Purleigh v Writtle.

Division One: Brookhouse v Infield, Ongar United v R E Social.

Division Two: Great Baddow Kings Head v Fyfield Lion, Red Lion (Springfield) v Chelmsford Social.

Division Three: Chelmer Wdrs v Margaretting S&S Club, Fennlands Utd v Springfield Rouge, Goldhanger Argyle v East Hanningfield, Norton v Redstones.

Division Four: Margaretting S&S Club Res v Brookhouse Res, Woodham Ath Res v Carpenters Arms.

Essex Sunday Junior Cup First Round: Woodham Radars v Priory Sports Res, Railway Tavern v Viems, Wickford Town v Justin Sims Seabrights, Fairview Rgs v Great Baddow, Gallow Utd v South Woodham, Directa Hotspur v Rayne, Chelmer Village Ath v Bullers, Writtle Manor v Social Club Kelvedon, CFC Shalford v Woodham Ath, Chapple & Wakes Colne v Howbridge Swifts, High Street Rgs v Galleywood.

Essex Sunday Junior Trophy First Round: Terling Social v Colne Star, Elmstead Ath v Howbridge Swifts Res, Woodham Radars Res v AFC Phoenix, Marconi Leisure v Springfield Utd, Springfield v Athletico Billericay.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter