Tuesday, March 1

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot v Grimsby, Barrow v Boreham Wood, Braintree v Kidderminster, Bromley v Welling, Dover v Southport, Eastleigh v Cheltenham, Macclesfield v Torquay.

North Division: Alfreton v Telford, Gloucester City v Chorley, Lowestoft Town v Worcester City, Nuneaton v AFC Fylde, Stalybridge Celtic v North Ferriby Utd, Stockport v Hednesford Town.

South Division: Bath City v Gosport Borough, Ebbsfleet v Havant & Waterlooville, Hayes & Yeading v Dartford, Truro City v Weston-Super-Mare.

Ryman League


You may also want to watch:


Premier Division: Brentwood Town v Harrow Borough, Staines Town v Metropolitan Police.

North Division: Haringey Borough v Thamesmead Town.

Most Read

The Alan Turvey Trophy sponsored by Robert Dyas 15-16 - Semi Finals: Faversham Town v Sittingbourne.

Essex County Cup 15-16 - Quarter Finals: Redbridge v Tilbury.

Norfolk County Cup 15-16 - Semi Finals: King’s Lynn Res v Dereham Town, Norwich Utd v Gorleston

Thurlow Nunn League

Premier Division: Whitton Utd v Kirkley & Pakefield, Stanway Rovers v Mildenhall Town (8pm).

First Division: Braintree Town Res v Leiston Res, Needham Market v Team Bury.

Reserves League: Stowmarket Town Res v Halstead Town Res.

Thurlow Nunn Youth Cup

Preliminary Round: Ipswich Wdrs v Hadleigh Utd.

Munns Cup Semi Final: Wisbech St Mary v March Town Utd.

Thurlow Nunn Youth League

East Division: Bungay Town v Diss Town.

Essex Senior League Challenge Cup: Takeley v Wadham Lodge.

Essex Senior League

Premier Division: Bowers & Pitsea v Sawbridgeworth Town, Enfield 1893 v Hullbridge Sports, Southend Manor v Barking.

Reserves Division: Barking v Takeley.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus